Українська спільнота Кі - Айкідо

Кі Айкідо - це мистецтво досягнення внутрішнього миру за допомогою знаходження гармонії душі і тіла.

П'ять принципів Кі-дихання

Дата публікації:

Видих зі звуком «ха» Кі-дихання завжди починається і закінчується видихом: ви повинні трохи відкрити рот і почати видихати, роблячи неголосний звук «ха», дуже спокійно і повільно. Цей тихий звук (просто подих) повинен бути чистим і довгим, без напруги або переривань. Спочатку видих триває близько тридцяти секунд; пізніше, коли ви будете почувати себе більш впевнено в цій техніці, ви можете продовжити його до хвилини. Для новачка цілком нормально припинити вправу на десятій-п'ятнадцятій секунді видиху.

Видихайте спокійно

Надзвичайно важливо зберігати тіло повністю розслабленим і легким. З цією метою корисно буде почати зберігати Одну Точку в якості центру навколишнього простору ще до початку вправи, щоб стан уваги до оточуючого простору допомiг тілу бути вільним і легким. Якщо це виявиться важким завданням, можна попросити допомоги у партнера: нехай, якщо ви будете незграбні і негнучкi, під час вправи він буде стояти збоку від вас і піднімає ваше тіло, допомагаючи вам відчути себе легше.

Довгий спокійний видих дозволить вам зберігати тіло розслабленим і отримувати особливо приємні відчуття.

Після видиху продовжуйте нескінченно розширювати Кі «половинками»

Закінчивши видих, злегка нагнiть тулуб вперед. Це один з найбільш важких моментів, тому що ви можете запанікувати, зважаючи на необхідність вдихнути якомога швидше, і втратити контроль, зводячи нанівець всю виконану до цього роботу. Щоб уникнути цього, головне - продовжувати розширювати Кі у зовнішній простір, уявляючи, що в вашому тілі все ще є повітря, яке можна затримати. У цій ситуації допоможе тест з боку вашого партнера: він повинен перевірити вас шляхом легкого натискання ззаду. Якщо ви продовжите розширювати Кі (нескінченно ділячи на половини), ви отримаєте стабільний результат тесту, і це допоможе вам не загострювати увагу свідомості на диханні і, таким чином, уникнути стану стресу.

Вдих повинен відбуватися через кінчик носа, поки тіло не наповниться повітрям

Закривши рот, почніть вдихати кінчиком носа. Очевидно, що повітря увійде через ніздрі, але краще уявити, що воно входить через кінчик носа, щоб уникнути стиснення ніздрів. Якщо ви спробуєте вдихати швидко, у вас з'явиться неприємне відчуття, ніби ви зараз вибухне, верхня частина тіла буде напружена, і ви відчуєте, як ваша вага збільшується. Вашому партнерові легко буде вас перевірити, натиснувши злегка вам на груди - ви впадете назад, оскільки Точка вже не буде знаходитися в центрі, а вага не буде більше утримуватися внизу.

Тепер, щоб уникнути неприємного відчуття «надування» і стиснення, спробуйте вдихнути повільно, уявляючи, як все тіло наповнюється повітрям, стає легким, дуже легким.

Після вдиху по половинці вбирайте в Одну Точку

Закінчивши вдих, ви повинні зберегти почуття легкості і повернутися в початкову позицію. Це другий важкий момент: тут часто спостерігається тенденція до негайного видиху. Щоб подолати почуття паніки, потрібно зберігати свідомість спокійним, виконуючи вправи концентрації (поділити простiр на половинки), які ми вже виконували в попередньому параграфі по Кi- медитації. Іншими словами, заспокойте свою свідомість, уявляючи, що в вашому тілі все ще досить простору, що містить велику кількість повітря. Це зупинить стрес і дозволить вам виконати всі вправи по вдиханню без напруги. Також допоможе тут вам і партнер: нехай він злегка штовхне вас у груди, щоб перевірити ваш стан рівноваги і розслабленості.

Спочатку важливо тренувати Кі-дихання, слідуючи свойому власному ритму, не примушуючи себе, одному або з допомогою і тестуванням вашим партнером. Потім, коли ви будете почувати себе більш впевнено в цій вправі, ви можете практикуватися групою, дотримуючись ритму, заданого вчителем, який буде давати сигнал початку і кінця фаз видихання і видихання ударами двох паличок.

Щоб удосконалюватися в практиці Кі-дихання, ви повинні спробувати виконати наступну вправу: поводьтеся так, немов ваше тіло - ємкiсть, наповнена повітрям. Ваше завдання - випустити старе, використане повітря і наповнити ємкість свіжим повітрям. Встаньте і почніть видихати, уявляючи собі, що спочатку випускаєте повітря з голови, потім з тіла і нарешті з ніг, поки не дійдете до кінчиків пальців ніг. Тоді почніть вдихати, уявляючи, як наповнюєте повітрям спочатку ступні, потім ноги, потім тіло і нарешті голову. Ви побачите, що, концентруючи увагу на візуалізації спустошення і наповнення тіла, ви зможете значно продовжити свій дихальний цикл

Back to Top