Українська спільнота Кі - Айкідо

Кі Айкідо - це мистецтво досягнення внутрішнього миру за допомогою знаходження гармонії душі і тіла.

МIСОГI - Сокусін но гьо

Дата публікації:

«Соку син но Гьо» (тренінг дихання / свідомості), також відоме як «Місогі» , - одна з найбільш важливих додаткових дисциплін Кі-Айкідо. Його мета полягає в об'єднанні свідомості і тіла посеред хаосу. Істотні складові: сидіти в сейза, співуче скандувати фрази, дзвонити в Сузу (дзвіночок) і мати кероване дихання. При виконанні Соку Сін но Гьо звук голосу і звук дзвіночка повинні зливатися воєдино. Щоб зробити це належним чином учневі треба вкладати сто відсотків всього себе в кожен звук, в кожен удар дзвіночка.

Не намагайтеся оцінювати себе під час Місогі, намагаючись зберегти трохи енергії на наступнi вправи. Викладайтеся повністю в кожен момент, і ви виявите, що ваші резерви набагато глибше, ніж передбачалося. Регулярно виконуючи Соку Сін но Гьо, учень розвиває потужне кокю, що тягнеться за передбачувані межі.

КАДЕНЦIЇ

ТО-ХO-КА-МІ-Е-МІ-ТА-МЕ 1 2 3 4 5 6 7 8 ТО-ХO-КАМИ-ЕMІ-ТАМЕ 1 2 3 4 5 ТОХОКАМИ-ЕМІТАМЕ 1 2

ЗМІНА КАДЕНЦІЇ:

Місогі це не та практика, яку слід робити самостійно, але швидше за успішність Місогі є результат об'єднання цілої групи учасників. Інакше кажучи, всі удари дзвіночків і звуки голосів повинні бути об'єднані воєдино. Для цього вибираються оса (провідний, який сидить перед групою праворуч) і два кагура (помічники ведучого, що сидять перед групою зліва). Або ведучий, або його помічники постійно повинні знаходитися в центрі вашої уваги. Оса задає каденцію, або ритм, якому всі повинні слідувати. Каденція змінюється два рази: від восьми до п'яти, а потім до двох ударів. При кожному з цих переходів оса піднімає дзвіночок високо над головою і робить сильний акцент на фразі «КАМІ»: (від восьми до п'яти) ТО-ХО-КАМИ-ЕМІ-ТА-МЕ, ТО-ХО-КАМИ-ЕМІ -ТАМЕ; і (від п'яти до двох) ТО-ХО-КАМИ-ЕМІТАМЕ, ТО-ХО-КАМИ, ЕМІТАМЕ ТОХОКАМИ. Точне здійснення цих переходів вимагає постійної, величезної концентрації. Не ослабляйте своєї уваги!

ДЗВIН ДВIНОЧКIВ

Спосіб дзвонити у дзвоник, або «Сузу», з роками змінився. Спочатку учасник місоги повинен був високо піднімати дзвіночок над головою денцем вгору і потім з силою опускати його вниз, різко зупиняючи денце над стегном щоб зробити сильний, гучний звук. Звук при цьому створювався потужний, але при цьому потрібно володiти міцною статурою щоб довго підтримувати такий ритм. Коли багато років тому Сенсей Сузукі вперше робив місоги з Сенсеєм Тохеем в його заміському будинку в Точиги кен, в Японії, вони кричали і дзвонили в дзвоник протягом цілої години без перерви. Після цього Сенсей Сузукі не міг голитися і їсти паличками (хасі) кілька днів! Цей спосіб дзвонити у дзвоник не тільки дуже стомлює, він також викликає напругу в тiй руцi, що дзвонить і у всій верхній половині тулуба.

Такі вимоги фактично виключають з участі в місоги фізично менш розвинених людей. Раніше нерідко можна було побачити, як учасники в сльозах зупинялися або навіть йшли, не витримавши неймовірного напруження. В даний час ми прагнемо так перетворити практику місоги, щоб зробити її доступною для якомога більшої кількості людей. Дзвіночок слід тримати дуже легко стискаючи рукоятку великим, вказівним і середнім пальцями, денцем вниз. Рух починається на рівні чола і закінчується трохи вище правого стегна. Це дуже схоже на удар, що рубає боккеном, коли зайві рухи в кінці удару мінімізовані. Інакше кажучи, ніякого посмикування, похитування або відскоку; тільки спадний удар. Можна дзвонити як правою, так і лівою рукою, але не можна змінювати руки в ході однієї сесії; вибирайте праву або ліву руку разом з групою. У деяких групах руку змінюють щомісяця. Таким чином, обидві сторони тіла розвиваються рівномірно. Беручи до уваги все вищесказане, кожен повинен дзвонити в дзвіночок дійсно потужно і з повною віддачею використовувати свій голос при проголошенні звуків. Місогі, безумовно, надзвичайно енергійна практика.

ЗНАЧЕННЯ

ТО - ГОСТРИЙ ХО - СПИС КАМИ - ДЗЕРКАЛО ЕМІ - ГАРНИЙ ТАМЕ - КРИШТАЛЕВИЙ ШАР

Вільний переклад: Подібно прямому гострому спису ... ваше навчання повинно бути послідовним і цілеспрямованим ... не змінюйте обраний шлях ... зберігайте чистоту вчення ... через вдосконалення вашої природи уподібнюючись прекраснiй блискучiй кришталевій кулі ... ваша свідомість стає ясною, як дзеркало.

ПОСЛІДОВНІСТЬ

  1. Оса дзвонить в дзвіночок і двічі ударяє ім.
  2. Контрольоване дихання - від 5 до 15 хв.
  3. Група скандує і дзвонить в дзвіночок - від 15 до 30 хв.
  4. Оса дзвонить в дзвіночок і двічі ударяє ім.
  5. Кі-медитація - від 5 до 10 хв.
  6. Контрольоване дихання - 5 хв.
Back to Top