Українська спільнота Кі - Айкідо

Кі Айкідо - це мистецтво досягнення внутрішнього миру за допомогою знаходження гармонії душі і тіла.

Що таке Кі-Айкідо?

Дата публікації:

А Й К I Д О - це МИСТЕЦТВО досягнення внутрішнього миру за допомогою знаходження гармонії душі і тіла. Спосіб зміцнення тіла, досягнення стійкості духу і розвитку розуму. ШЛЯХ, за яким йде воїн, вдосконалюючись і духовно, і фізично ... БУДО.

合 (Ай) - означає любов, гармонію.

気 (Кі) - внутрішню, духовну енергію.

道 (До) - шлях.

Кі-Айкідо - сучасне японське бойове мистецтво, створене Коiчi Тохеем, майстром 10-го дана. Однак тепер воно йде не по дорозі підготовки бійців, а служить засобом виховання тіла і духу тих хто займаєтся.

Можна займатися айкідо як бусідо (шлях самурая) та виховувати в собі дух воїна: готуватися до смерті, культивувати зневагу до слабкості, звідусіль очікувати ворогів, тренуватися для вбивства. Цей шлях підходить для солдатів або співробітників спецпідрозділів поліції. Але як часто в звичайному житті вас хочуть убити? А можна тренуватися в дусі гармонії із всесвітом. Це означає, виховувати в собі дружелюбність, здатність конструктивно вирішувати конфлікти, розуміти інших людей; покращувати здоров'я; розвивати позитивне бачення світу і т.д.

Прикладний аспект практики реалізується безпосередньо в повсякденному житті. З цієї ж причини в Кі-Айкідо немає спарингів (поєдинків). Змагання, дух суперництва, конкуренції суперечать нашим принципам, коли головна перемога - це перемога над собою.

Чи можу я за допомогою Кі-Айкідо захистити себе? Безумовно! Так як Кі-Айкідо-бойове мистецтво, то його методи ефективні для самозахисту, однак потрібен час, щоб опанувати їх. Можливо, більш швидкий спосіб навчитися битися - заняття боксом або рукопашним боєм. Якщо вміння битися-головний мотив для ваших занять, тоді спробуйте знайти щось більш підходяще.

У чому відмінності Кі-Айкідо від інших стилів айкідо? Кі-Айкідо є не просто бойовим мистецтвом, а комплексною системою розвитку особистості і самовдосконалення. На перший план ставляться питання поліпшення психічного і фізичного здоров'я. З технічного арсеналу виключені травмонебезпечні прийоми, фізичні навантаження прийнятні для людей з різним ступенем підготовки, що виключає перетренерованнiсть і погіршення здоров'я в результаті регулярних занять. У той же час в групах створюється неконкурентне середовище, що виключає самоствердження одних учнів за рахунок домінування над іншими, менш підготовленими, як це часом буває в спорті або єдиноборствах. Кі-Айкідо засноване на концепції розвитку Кі. Тільки в Кі-Айкідо ви зможете вивчати такі дисципліни, як КІ-МЕДИТАЦІЯ, КІ-ДИХАННЯ, КІ-ТЕРАПІЯ (КІАЦУ) і Місогі.

Велика увага приділяється особистим вправам на розвиток координації рухів, стійкості, зосередження, спокою духу - КІ ТЕСТІВ. Є спеціальні заняття зі зброєю (меч, палиця, ніж) і ТАЙГI (особливі комплекси прийомів).

Що таке Кi? Що значить «Розвивати Кі»? Кожна людина спочатку перебуває в Кі всесвітi, і його взаємовiдносини з навколишнiм світом здійснюється за допомогою (взаємодії) Кі. Однак не всi усвідомлюють це, так само як риба не усвідомлює існування в воді, поки не позбавлена її. Кі в нашому розумінні, це універсальна життєва основа, еквівалент самого життя в масштабі всесвіту. Знання принципів Кі дозволяє позбавити своє життя спонтанності і дозволяє кожному змінити своє життя на краще. Отримати досвід розуміння Кі можна в результаті практики вищезазначених дисциплін. Розвиток Кі сприяє поліпшенню довільній узгодженості між тілом і свідомістю; набуття цілісності сприйняття; встановлення гармонійних взаємовiдносин з навколишнім світом.

Що таке Кіацу? Кіацу-метод відновлення Кі у людини за допомогою зовнішнього впливу. Кі-терапевт не є донором Кі для пацієнта. Він швидше "настроювач" тіла і душі. Кіацу не є заміною медикаментозного або оперативного лікування, але ефективно допомагає впоратися з виниклою проблемою. Зазвичай сеанс Кіацу триває 5-15 хвилин. Вплив здійснюється шляхом особливого тиску пальцями по лініях, що йде уздовж груп м'язів. Дуже важливо не те, де відбувається дія, а те як вона здійснюється. Кіацу є сертифікованою торговою маркою Міжнародного товариства Кі. В Японії йому навчають у спеціальних школах з видачею медичних дипломів державного зразка.

Що може завадити моїм заняттям? Кі-Айкідо унікальне тим, що має мало протипоказань по здоров'ю. У всякому випадкому навiть вік не перешкода. Проконсультуйтеся з цього приводу з інструктором. Регулярність відвідування занять залежить від можливостей . Одне або сім днів на тиждень - в будь-якому випадку ви отримаєте користь, але чим частіше, тим краще. Якщо ви пропустите заняття з якихось причин (відпустка, канікули, хвороба, сесія, проблеми на роботі або фінансові труднощі), приступайте до навчання знову без сумнівів. Ви зможете надолужити згаяне! Будьте цілеспрямовані! Є у вас досвід занять єдиноборствами чи ні - це не суттєво. У будь-якому випадку ви можете бути успішними в вивченні Кі-Айкідо.

Яка Компетенція сенсея (яп. Вчителя) і які гарантії якості? Хто контролює процес навчання? Наші інструктори пройшли міжнародну експертизу за допомогою здачі відповідних іспитів. Всі вони мають спеціальні сертифікати. Контроль за навчанням здійснює представник міжнародної організації Кі-Айкідо (Синсин Тойцу Айкідо Кай) сенсей Девід Шанер, 7-й дан (США). Finland

Back to Top