Українська спільнота Кі - Айкідо

Кі Айкідо - це мистецтво досягнення внутрішнього миру за допомогою знаходження гармонії душі і тіла.

Кi-медитацiя

Дата публікації:

Принципи Кі-Медитації

  1. Ви підтримуєте стан впевненості в собі.
  2. Ви перебуваєте в стані свободи.
  3. Ви створюєте атмосферу гармонії.
  4. Ви ясно відчуваєте дух життя в усьому сущому.
  5. Отже, ви можете відчувати рух Кі у Всесвіті.

Сенсей Тохей називає Кі-медитацію «Кі но іси хо», або «Кі-метод для зміцнення сили волі». Сила волі - це здатність або функція свідомості, яка дозволяє нам осягнути досвід «пильного», або «уважного», спокою. Непросто описати словами, як це працює. Ми зазвичай думаємо, що сила волі - це вид внутрішньої сили, якої ми підпорядковуємо деякі аспекти свого характеру, щоб досягти бажаного. Однак в медитації такий спосіб мислення може привести до вельми незадовільних результатів. Чим більше ми намагаємося під час медитації «робити» що-небудь, контролювати або добиватися мети, тим гірше це виходить. Уявіть велику цебер з водою, яка, дуже неспокійна і покрита безліччю маленьких хвиль. Це дуже схоже на нашу свідомість. Нікому не прийде в голову заспокоювати воду в цебрі, зупиняючи хвилі руками. Треба просто почекати, поки хвилі самі заспокояться. Коли ми медитуємо, силу волі слід використовувати для того, щоб «не підпускати руки до води» і дозволити внутрішньому «я» терпляче чекати, поки хвилі свідомості м'яко і повільно не почнуть заспокоюватися. Інакше кажучи, медитація - це процес, при якому ми дозволяємо чомусь статися, а не робимо так, щоб щось сталося.

Кі-медитацію слід практикувати в вертикальному положенні сидячи на колінах (сейза), зі схрещеними ногами (лотос або Агура) або на стільці. Підходить будь-який час доби, але тихі години. Пізно ввечері або рано вранці є кращими для медитації. Місце треба вибирати спокійне і відокремлене, далеко від звичайної денної діяльності.

Для деяких людей такий «простий» тип Кі-медитації є найважчим з усіх. Іноді «терпляче очікування», поки хвилі свідомості заспокояться, нестерпно. Це природно, що свідомість хоче робити що-небудь. Для свідомості дуже складно перебувати в стані спокійного спостереження. Ось чому Сенсей Тохей розробив дуже ефективний метод Кі-медитації. Він полягає в наступному.

Сядьте в тихому місці, яке ви вибрали для медитації, і спершу уявіть, що ви збираєте сферу Кі. Уявляйте, що сфера Кі з нескінченності Всесвіту зменшується наполовину, потім ще наполовину і т.д., Поки не зіллється з Однією Точкою внизу живота, і продовжує там нескінченно зменшуватися. Коли стане неможливо уявити нескінченне зменшення сфери, так як вона зникає в вашій Однієй Точці, просто дозвольте цьому образу тривати, слідуючи за відчуттями, породженими цим процесом.

Таке «збирання», або «концентрація», або «стискання» називається Сючу хо. Потім після приблизно 60 секунд уявіть, що нескінченно маленька сфера утворюється в центрі вашої Однієi Точки і поступово стає все більше і більше, кожен раз збільшуючись вдвічі, продовжуючи розширюватися безмежно. Коли вже неможливо уявити таку величезну сферу, якою вона стала, відпустіть образ, але продовжуйте слідувати за почуттям, в якому ви перебуваєте. Це називається Какудай хо. І Сючу хо, і Какудай хо викликають одне і те ж відчуття, і по суті це одна і та ж річ, розглянута з різних сторін, подібно двом сторонам однієї монети. Весь цикл Сючу хо / Какудай хо повністю займає свідомість, дає хороший заспокійливий ефект, будучи чудовою практикою розслаблюючій медитації, і почуття руху Всесвіту.

Сенсей Тохей також розробив мудру, або позицію рук, яка дуже ефективна для концентрації Кі. Вона називається Тоіцу но Ін і виконується наступним чином. Розмістіть обидві руки перед обличчям на рівні очей. Сплетіть пальці так, щоб їх кінчики були спрямовані вам в обличчя, а мізинець, безіменний і середній пальці правої руки накладалися на відповідні пальці лівої руки. Потім зімкніть руки, щоб лівий великий палець перетинав правий зверху і доторкніться вказівними пальцями, що вказують вгору. Позиція пальців, або мудра, повинна бути дуже сильною, проте руки - розслабленими. Зробивши мудру як описано вище, м'яко опустіть Тоіцу но Ін на коліна і залиште в такому положенні. Ця поза - свого роду «печатка» об'єднання свідомості і тіла, тому що поки ви зберігаєте цю позу, вкрай важко бути розкоординованним. Це положення створює відчуття спокійної медитації саме по собі, і тому його добре приймати при будь-якій формі медитації.

Нагадування

Щоб зробити що-небудь в житті, ми повинні володіти такими трьома якостями:

1) Бажанням зробити це; 2) Зусиллям зробити це; 3) Силою Волі, щоб продовжувати робити це.

Якщо хоча б одне з цих трьох якостей відсутне, ми обов'язково втратимо мету. Іноді корисно вважати, що радість і задоволення Життям полягають в самому процесі досягнення, а не в результатах будь-яких значних старань.

Крім того, цей «процес досягнення» тільки тоді по-справжньому ефективний, коли доповнюється наступними трьома характерними атрибутами:

1) правильною практикою (тіло); 2) правильним ставленням (почуття); 3) правильним розумінням (свідомість). Розгляньте їх і зробіть їх своїми.

Back to Top